Økonomisk helsesjekk av norske boligselskap
B

HINNA PLUSS BORETTSLAG

Borettslag STAVANGER · org.nr 992687088 · stiftet 2008 · regnskapsår 2025
Forretningsfører: Frida Hansens vei 5
Plassering: Hinna omtrentlig — området, ikke adressen

Gjelden er høy — 21,6 år av det laget krever inn i året. God likviditet — 9,7 måneders buffer. Driften gikk i pluss i 2025 med 52 % margin.

Høy gjeldsgrad
svakestbest
36. av 40 borettslag av lignende størrelse i Stavanger
bedre enn 11 % av alle borettslag
Samlet gjeld delt på det som kreves inn i felleskostnader i året. Lavere er bedre.
svakestbest
17. av 40 borettslag av lignende størrelse i Stavanger
bedre enn 63 % av alle borettslag
Hvor mange måneders drift omløpsmidlene dekker.
svakestbest
18. av 40 borettslag av lignende størrelse i Stavanger
bedre enn 74 % av alle borettslag
Om felleskostnadene faktisk dekker driften.

Utvikling over tid (2010–2025)

Felleskostnader
18 903 495 kr
+1,0 % siden 2023
2023: 18 721 511 kr — lest fra skannet årsregnskap2024: 19 262 774 kr — lest fra skannet årsregnskap2025: 18 903 495 kr — fra Brønnøysunds API
Driftskostnader
9 154 732 kr
+5,5 % siden 2023
2023: 8 673 805 kr — lest fra skannet årsregnskap2024: 8 963 077 kr — lest fra skannet årsregnskap2025: 9 154 732 kr — fra Brønnøysunds API
Gjeld
408 234 056 kr
-5,8 % siden 2010
2010: 433 543 826 kr — lest fra skannet årsregnskap2011: 432 971 080 kr — lest fra skannet årsregnskap2012: 433 076 173 kr — lest fra skannet årsregnskap2013: 433 739 529 kr — lest fra skannet årsregnskap2014: 432 052 988 kr — lest fra skannet årsregnskap2015: 430 169 800 kr — lest fra skannet årsregnskap2016: 432 987 701 kr — lest fra skannet årsregnskap2017: 440 635 746 kr — lest fra skannet årsregnskap2018: 437 775 715 kr — lest fra skannet årsregnskap2019: 436 645 189 kr — lest fra skannet årsregnskap2020: 429 026 682 kr — lest fra skannet årsregnskap2021: 425 809 732 kr — lest fra skannet årsregnskap2022: 421 359 837 kr — lest fra skannet årsregnskap2023: 418 427 764 kr — lest fra skannet årsregnskap2024: 414 550 371 kr — lest fra skannet årsregnskap2025: 408 234 056 kr — fra Brønnøysunds API

tall fra Brønnøysunds APIlest fra skannet årsregnskap
Historikken er hentet ved å lese Brønnøysunds arkiverte årsregnskap. Bare tall som lot seg kontrollere mot et kjent år er tatt med.

Hva tallene betyr

Tallene over er hentet fra registeret og står der uendret. Under er de samme tallene regnet om til de spørsmålene folk faktisk stiller — hver av dem etterprøvbar med figurene på denne siden.

01Renteskvisen
+43,2 %

Så mye må felleskostnadene opp for å bære to prosentpoeng høyere rente — før noe annet blir dyrere.

+1 pp21,6 %
+2 pp43,2 %
+3 pp64,8 %

Vi har ikke lest lånevilkårene for dette laget, så vi vet ikke om renta er bundet. Ett prosentpoeng er 4 082 341 kr i året.

Tall fra siste årsregnskap (2025)

Sum gjeld408 234 056 kr
Driftsinntekter18 903 495 kr
Driftskostnader9 154 732 kr
Årsresultat4 926 427 kr
Omløpsmidler7 437 975 kr

Hva utviklingen betyr (2010–2025)

  • Felleskostnader +1,0 % fra 2023–2025, som tilsvarer +0,5 % per år — under medianen for tilsvarende lag. Medianen er +6,4 % per år.

Tallene for tidligere år er lest maskinelt fra innsendt årsregnskap og kryssjekket. Sammenligningen er gjort mot lag av samme type med like lang historikk (57 lag).

Vedlikehold

Vedlikeholdet ligger på nivå med tilsvarende lag. Laget brukte i snitt 27,5 % av driftsinntektene på vedlikehold i 2023-2025. Referansen er medianen for alle 3919 lag vi har lest noter for, uansett størrelse: 10,5 %.

  • vedlikeholdet ligger på eller over nivået for tilsvarende lag (27,5 %)

Vedlikeholdstallene er lest maskinelt fra notene i lagets egne innsendte årsregnskap (2023-2025), ikke fra registerdata. Karakteren øverst på siden bygger ikke på dem.

Hvor pengene går

PostBeløpAndelTypisk
Vedlikehold og reparasjon5 368 309 kr58,6 %15,6 %
Kommunale avgifter1 126 554 kr12,3 %28,2 %
Forretningsfører og revisjon687 754 kr7,5 %9,0 %
Forsikring635 084 kr6,9 %9,2 %
Energi og oppvarming498 154 kr5,4 %3,0 %
Lønn og personalkostnader49 571 kr0,5 %0,9 %
Sum av postene over8 365 426 kr91,4 %
Ikke spesifisert i notene789 306 kr8,6 %

Dette er postene vi klarte å lese ut av notene i lagets eget årsregnskap for 2025 — ikke hele regnskapet. De utgjør 91,4 % av driftskostnadene; resten står ikke spesifisert på en måte vi kan lese maskinelt. Renter er ikke med her — de er en finanskostnad, ikke en driftskostnad. Typisk er medianen for alle 7 693 lag vi har lest noter for — ikke bare dem på samme størrelse.

For styret: hva trekker karakteren?

Karakteren trekkes ned av gjeldsgrad: her ligger laget på 11 % av tilsvarende lag, mot 74 % på driftsmargin. Det er to ulike størrelser, og bokstaven skjuler hvilken som trekker ned.

MålPercentilBetydning
Gjeldsgrad11 %vekt 50 %
Likviditetsbuffer64 %vekt 30 %
Driftsmargin74 %vekt 20 %

Til A mangler 0,112 poeng. Størst rom har dere på gjeldsgrad: fra 11 % til 34 % av tilsvarende lag ville alene vært nok.

Karakterene er kvoter, ikke faste grenser: terskelen flytter seg når andre lag endrer seg. Dette er derfor en diagnose, ikke et løfte. Mer for styret

Vis karakteren på nettsiden deres

Lim inn denne kodesnutten. Merket henter alltid gjeldende karakter, så det oppdateres av seg selv — også hvis karakteren går ned.

<a href="https://demo.bomerket.no/b/992687088" target="_blank" rel="noopener">
  <img src="https://demo.bomerket.no/badge/992687088.svg" width="210" height="64"
       alt="HINNA PLUSS BORETTSLAG — økonomisk karakter hos Bomerket">
</a>

Om merket

Alle boligselskap i Stavanger · ← Søk i alle boligselskap

HINNA PLUSS BORETTSLAG · org.nr 992687088 · regnskapsår 2025 · hentet fra Brønnøysundregistrene · utskrift av 05.09.2026
https://demo.bomerket.no/b/992687088